Działanie wolnych rodników

sty 07

Wole rodniki są cząsteczkami, które mają w sobie nieparzystą liczbę elektronów, dążących do powrócenia do prawidłowego stanu, czyli liczby parzystej. Właśnie z powodu takiej aktywności powstaje szereg procesów oksydacyjnych. Uzupełniając więc elektrony z otaczających tkanek, powstają uszkodzenia komórek, albowiem elementy tych błon komórkowych są niezmiernie podatne na utlenianie. Główną przyczyną starzenia się organizmu jest oksydacja. Jeśli uda nam się zapobiec temu procesowi, to jest to równoznaczne z tym, że odwleczemy proces starzenia się.


Dlatego też tak bardzo należy zwracać uwagę…

Dlatego też tak bardzo należy zwracać uwagę na to, co się je, aby nie wytwarzały się wolne rodniki. Badania dowodzą na przykład, iż regularne spożywanie świeżych soków warzywnych oraz owoców może znacznie zwiększyć długość naszego życia. Dobre jest również picie wody jonizowanej. Wolne rodniki mogą pochodzić również ze źródeł zewnętrznych takich jak spaliny czy dym papierosowy. Dlatego też tak mocno ostrzega się przed paleniem, które nie tylko powoduje wiele niebezpiecznych chorób, ale również przyspiesza moment starzenia się i powoduje zmarszczki pod oczami czy na twarzy. Unikając dymu możemy dłużej się cieszyć młodą skórą i później pojawią nam się pierwsze oznaki starości. Wolne rodniki noga powodować również cienie pod oczami, które nie wyglądają estetycznie, dlatego też warto walczyć z nimi. Z negatywnym działaniem wolnych rodników możemy walczyć przy pomocy antyoksydantów. Najważniejsze z nich to witamina C oraz witamina E. Świetnie działa także beta karoten, który neutralizuje wolne rodniki i tłumi w naszej skórze aktywne molekuły tlenu.

W kosmetologii zauważono też, że korzystnie na…

wolne rodniki

Foto: bielenda.pl

W kosmetologii zauważono też, że korzystnie na skórę wpływa koenzym Q10. Dobrze jest zwrócić również uwagę na niektóre pokarmy jak kakao czy czerwone wino, które dzięki swym własnościom antyoksydacyjnym chronią komórki przed negatywnymi skutkami uszkodzenia oksydacyjnego. Poza żywnością oraz specjalnymi suplementami diety, które mają szczególne właściwości antyoksydacyjne, obecnie możemy również dzięki jonizowanej wodzie zrobić niezmiernie wiele dla własnego zdrowia.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>